W Polsce sprzedaje się coraz mniej komputerów

Biorąc pod uwagę wyniki z dwóch kwartałów 2012 r. i powoli podsumowując ten trzeci, eksperci muszą dokonać korekty prognoz na temat liczby sprzedanych komputerów.

Wszystko wskazuje, że będzie ich dużo mniej niż przewidywano. Firma IDC zebrała niedawno dane, z których wynika, że liczba sprzedanych w tym roku komputerów stacjonarnych, jak i laptopów oraz ultrabooków będzie znacznie niższa, niż zakładano. Mimo tego, trzeba zaznaczyć, że według danych pozyskanych przez IDC, w 2012 r. wzrośnie liczba sprzedanych tabletów. Statystyki wskazują, że na dzień dzisiejszy wzrost sprzedaży komputerów różnego typu wynosi ledwie 0,9%, czyli o 0,8% mniej, niż w ubiegłym roku.

komputer

To najgorszy rezultat od 4 lat. Oczywiście, wiele osób twierdzi, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest ogólnoświatowy kryzys przekładający się na potrzebę zwiększonej oszczędności. Jednak powodów jest więcej. Eksperci uważają, że wiele osób przekłada zakup komputera czekając na wydanie nowszych wersji oprogramowań czy wypuszczenie na rynek udoskonalonych modeli sprzętów niektórych marek.

Część ludzi wstrzymuje się z inwestycją, na przykład, z powodu oczekiwania na Windows 8, inni chcą kupić nowoczesne ultrabooki, których jeszcze nie ma w sprzedaży.

Opóźniające się premiery nowych produktów przyczyniają się do stanu wstrzymania, w którym nawet ci, którym zależy, wolą jeszcze trochę poczekać, by móc nabyć jeszcze lepszy sprzęt, niż ten, który obecnie pojawia się w sklepach.